تبلیغات
همبستگی اسلام آبادغرب - اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر
همبستگی اسلام آبادغرب
امام علی : حق را بگویید هر چند تلخ باشد

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

دوشنبه 8 آبان 1396

نویسنده: همبستگی اسلام آبادغرب |

چیزهای خنده دار و جالب زیادی در مورد کره شمالی وجود دارد که هر روزه می شنویم. همه چیز در مورد این کشور با خودنمایی و تظاهر همراه است؛ از اسم بی مُسمای این کشور (جمهوری دموکراتیک خلق کره) با وجود داشتن دیکتاتوری ترین حکومت دنیا گرفته تا وبسایت دولتی عجیب و غریب و آماتوری، از گزارش ها و داستان های بیشمار در رسانه ها در موردرفتارهای غیرانسانی و وحشیانه حاکمان این کشور برای نشان دادن قدرت خود گرفته تا تهدیدهای بی محابا و خشونت آمیز علیه همسایه ها و کشورهای مخالف.

در کل می توان جمهوری دموکراتیک خلق کره را یک جوک ژئوپولتیک دانست که همه چیز در آن به یک نمایش کارناوال گونه مضحک شبیه است. در ادامه ی این مطلب می خواهیم به اتفاقات جالب و باورنکردنی اشاره کنیم که به گفته رسانه ها در این کشور منزوی رخ داده است.

1-مرگ با گلوله ضد هوایی

اعدام به شیوه های مختلف در کره شمالی چیز نادر و عجیبی نیست اما اکثر این اعدام ها معمولاً به صورت مخفیانه و بدون اطلاع سازمان های بین المللی (به دلیل سانسور مطلق و عدم دسترسی خبرنگاران آزاد به این کشور) انجام می گیرد که معمولاً در بازداشتگاه ها و اردوگاه های کار اجباری به وقوع می پیوندند. بنابراین سخت است که تعداد دقیق کسانی که در این کشور در طول سال کشته می شوند را تخمین زد اما در برخی از موارد شخص اعدام شده چنان شخصیت بلند مرتبه ای در این کشور دارد که رسانه های خارجی خیلی زود متوجه ماجرا می شوند و رسانه های داخلی نیز با دراماتیزه کردن ماجرا آن را به گوش جهانیان می رسانند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

در سال 2016، دولت کره شمالی به رهبری کیم جونگ اون جوان دستور پاکسازی وسیعی در سیستم سیاسی این کشور را صادر کرد که طی آن دستکم دو وزیر دستگیر و بلافاصله اعدام شدند که یکی از آن ها وزیر کشاورزی و دیگری وزیر آموزش و پرورش بود.

پاکسازی در این کشور امری عادی است و معمولاً بلافاصله اعدام در انتظار متهم نگون بخت خواهد بود. به گفته ی رسانه ها وزیر آموزش و پرورش به دلیل این که در یک نشست با رهبر این کشور چرت زده بود به مرگ محکوم شده و همراه با وزیر کشاورزی با شلیک توپ ضد هواییاعدام شدند تا مایه عبرتی برای دیگر مقامات کشوری باشد. بر اساس گزارش منابع اطلاعاتی کره جنوبی در اوایل سال 2017، بیش از 5 نفر دیگر نیز به همین روش در کره شمالی اعدام شده اند.

2-اعدام در استادیوم شهر

در کره شمالی اعدام تنها مختص مقامات بلند پایه کشور نیست و در بسیاری از موارد نیز شهروندان و رعیت های بینوا نیز به چنین سرنوشت دردناکی مبتلا می شوند. در سال 2007، مدیر یک کارخانه در استان سان چئون به دلیل این که حضور پدر خود در دولت قبلی را کتمان کرده بود به مرگ محکوم شد. علاوه بر این وی به سرمایه گذاری خصوصی و داشتن تماس های بین المللی متهم شده بود.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

برخلاف دیگر اعدام ها که معمولاً در خفا و در زندان ها و اردوگاه های مخصوص انجام می گیرد، آقای مدیر برای این که عبرت سایرین شود در یک ورزشگاه بزرگ در شهر خودش در برابر چشم هزاران نفر اعدام شد. بر اساس برخی گزارش ها در مراسم اعدام این مدیر 74 ساله بیش از 170.000 نفر حضور داشتند و همین ازدحام جمعیت باعث شد که بیش از 6 نفر از تماشاگران هنگام خروج از ورزشگاه زیر دست و پا له شوند. علاوه بر این تعدادی از مقامات محلی که با این مدیر رابطه داشتند نیز اخراج شدند.

3- سرنوشت اسیران جنگی آمریکایی

در طول جنگ کره، سرباز جوانی به نام وین مینارد که در سن 17 سالگی به ارتش ایالات متحده پیوسته و تنها دو سال از حضور او در ارتش این کشور می گذشت در حمله ی نیروهای چینی به نیروهای سازمان ملل در نزدیکی رودخانه ی چونگ چون مفقود شد. بر اساس گزارش مسئولان رسیدگی به امور اسرای جنگی، مینارد در سال 1951 و تنها یک ماه پس از این حادثه به علت گرسنگی و شکنجه در یکی از اردوگاه های اسرای جنگی جان داد. ماهیت مرگ مینارد چیز غیرطبیعی نبود زیرا بسیاری از سربازانی که در این جنگ اسیر می شدند عاقبتی جز مرگ در اردوگاه ها نداشتند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

شوکه کننده این که بقایای جنازه این سرباز آمریکایی تنها در اواخر سال 2016 و بعد از بیش از نیم قرن به کشورش بازگردانده شد. حتی امروزه و در سال 2017 نیز هیچ اطلاعی در مورد بیش از 8.000 سرباز آمریکایی که در جنگ کره شرکت داشتند در دست نیست. با توجه به رویه ی معمول کره شمالی در رفتار با اسرای جنگی این افراد بعد از اسارت یا کشته شده و یا در اثر شکنجه و گرسنگی جانشان را از دست داده اند و هیچ گاه یک مراسم تدفین درخور برای آن ها برگزار نخواهد شد.

4- دستور غارت مزارع ذرت

گرسنگی و قطحی شبحی است که هر روزه در برابر چشمان بسیاری از شهروندان کره ای (شمالی) قرار دارد و موضوع کمک های غذایی همواره از اولین موارد مذاکره و گفتگو با مقامات این کشور بوده است. در تابستان سال 2017، شرایط برای کشاورزان این کشور سخت تر شد زیرا مقامات به سربازان این کشور دستور دادند که در صورت گرسنگی و نداشتن غذا می توانند به مزارع ذرت کشاورزان حمله کرده و آن ها را غارت کنند.

به گفته ی یک مقام این کشور که از کره شمالی فرار کرده بود این دستور بدین دلیل صادر شد که بسیاری از سربازان این کشور به دلیل کمبود مواد غذایی و شدت تمرینات گرسنه در معرض گرسنگی و ناتوانی جسمی قرار داشتند به همین دلیل مقامات به آن ها اجازه دادند که بهغارت مزارع ذرت بپردازند زیرا می خواستند آن ها را برای جنگی که به باور آن ها به زودی رخ می دهد آماده نگه دارند. بدین ترتیب کشاورزان مجبور به دفاع از مزارعشان در برابر نیروهای ارتش شده و سربازان نیز پس از غارت مزارع، ذرت های دزدیده شده را در بازارهای استان ریانگ گانگ به فروش رسانده اند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

5- سیستم سانگ بان

سیستم «سانگ بان» (songbun)- سانگ بان به معنای «عنصر» یا «پیشینه» است- یک سیستم شناسایی طبقه ای بود که در اواخر دهه ی 1960 در کشور کره شمالی به اجرا درآمد. در حالی که کیم این سونگ قدرت و اختیارات مطلق خود را در کشور به حد اعلا می رساند، وی این سیستم را به راه انداخت تا شهروندانی که خطری بالقوه برای رژیم او محسوب می شدند را شناسایی نماید. بر اساس فعالیت هایی که شهروندان و والدین آن ها انجام داده بودند بیش از سه میلیون نفر از شهروندان این کشور در سه دسته ی هسته، نوسان (مردد) و دشمن رده بندی شدند. اگر از نزدیکان کیم بودید یا در نیروهای مقاومت علیه ژاپنی ها حضور داشتید در گروه هسته قرار می گرفتید.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

اگر زمین دار، تاجر یا روشنفکری در دوران حکومت زاپنی ها بودید در ذیل گروه دشمنان قرار داشتید. این طبقه شما بود که مکان زندگی شما، شغلی که داشتید و احتمال این که مورد اتهام و بازجویی قرار گیرید را تعیین می کرد. سیستم سانگ بان در دهه ی 1990 پس از یک قطحی بزرگ کنار گذاشته شد زیرا مقامات دریافتند که با رشوه دادن به مقامات کشوری می توان جایگاه اجتماعی را تغییر داده و از طبقه ای به طبقه ی دیگر رفت. امروزه نظام سیاسی و اداری این کشور چنان فاسد است که با رشوه دادن می توان از اتهامات گریخت یا هر چیزی که برایتان غیر قابل تصور است را بدست آورید. اکنون سیستم دیگری در جریان است و آن این که کسانی که توانایی رشوه دادن را ندارند همواره تحت سلطه و در رنج و تنگدستی به سر می برند و طبقات بالاتر از آن ها سوء استفاده می نمایند.

6- نت فلکیس دیکتاتور مآبانه

علی رغم تمامی اعدام ها، شکنجه ها و قحطی ها باز هم چگونگی تلاش مقامات کره شمالی برای نهادینه کردن حس وفاداری و میهن پرستی در شهروندان قابل توجه و البته شوکه کننده است. برای مثال در سال اخیر تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که قصد دارد سرویس استریمینگ مخصوص خود را مانند سرویس نت فلیکس راه اندازی نماید. شاید رندان با شنیدن این موضوع یاد داستان رمان «1984» نوشته جورج اورول بیفتند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

این سرویس که «مان بانگ» (Manbang) نام دارد و به معنای «همه جا» است به شهروندان بخش های خاصی از این کشور این امکان را خواهد داد تا بیش از 5 کانال را تماشا کنند که برنامه های مستند، گزارش های خبری و مقالاتی که توسط دولت تهیه و تایید شده اند را تماشا کرده و مطالعه نمایند. با این وجود بسیاری از کارشناسان به این ادعای رژیم با دیده ی تردید می نگرند زیرا دسترسی به اینترنت که مهم ترین ملزومه برای دسترسی به چنین سرویسی به شمار می آید در این کشور بسیار محدود می باشد. در واقع به نظر می رسد که چنین سیستم کنترل جامعه اورولی هیچ نتیجه ای برای این کشور نخواهد داشت.

7- قتل با تبر

ماجرای قتل با تبر یکی از تیره ترین اتفاقاتی است که در تاریخ روابط بین کره شمالی و ایالات متحده رخ داده است. در 18 آگوست سال 1976، گروهی از سربازان آمریکایی به منطقه ی غیرنظامی حائل بین دو کره فرستاده شدند تا درخت مشهوری را قطع نمایند که دید سربازان سازمان ملل به طرف «پل بی بازگشت» موجود در این منطقه را محدود می کرد. در طی این ماموریت دو نفر از افسران آمریکایی توسط سربازان کره شمالی که در روستایی در نزدیکی این درخت قرار داشتند با تبرهای خودشان به قتل رسیدند. جنجال بالا گرفت و سه روز بعد دو گروهان بزرگ از نیروهای مشترک کره جنوبی و ایالات متحده برای قطع کردن درخت و نشان دادن قدرت خود به محل اعزام شدند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

کره شمالی نیز با فرستادن 200 نظامی کاملاً مسلح به این تهدید جواب محکمی داد. تیربارها مستقر شده، نظامیان همه به حال آماده باش درآمدند و یک پایگاه نظامی هوایی در ژاپن نیز برای عملیات آماده شد. در نهایت این درخت بدون درگیری بیشتر قطع شد. امروزه بقایای این درخت به عنوان یادگاری از این که چگونه یک موضوع ساده نزدیک بود به جنگی تمام عیار تبدیل شود در منطقه ی غیرنظامی بین دو کره برجای مانده است.

8- فشار به سالمندان برای خودکشی

در سال های اخیر، به لطف افزایش قیمت دارو و درمان، افزایش قحطی و گرسنگی و بی عاطفگی شدید نسبت به سالمندان، بسیاری از خانواده های کره شمالی سالمندان خود را به سمت خودکشی سوق می دهند. بر اساس گزارش ها، سالمندانی که زندگی تحت سیستم اجباری رفاه اجتماعی را غیرقابل تحمل می دانند در طول روز خانه هایشان را ترک می کنند تا از درگیری با فرزندانشان جلوگیری نمایند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

به دلیل هزینه های مالی مراقبت از سالمندان خانواده، بسیاری از این افراد از والدین سالمند می خواهند که به خاطر کاهش سختی دیگر اعضای خانواده دست به خودکشی بزنند. و طبق معمول این مشکل تنها مردم گرسنه و رعیت را درگیر کرده و مقامات رسمی و شهروندان درجه یک کره شمالی با چنین مشکلی دست به گریبان نیستند.

9- مرگ اوتو ورمبیر

در طول سال های گذشته و در میان شهروندان آمریکایی که در زمان حضور در کره شمالی دستگیر شده اند، مورد اوتو ورمبیر ترسناک ترین و شناخته ترین آن ها بوده است. این جوان آمریکایی در ژانویه سال 2016 و در سن 22 سالگی به جرم دزدیدن یک پوستر تبلیغاتی دولتی از اتاق هتل محل اقامتش دستگیر شد، جایی که وی در زمان گردش در این کشور در آن اقامت داشت. ورمبیر که دانشجوی دانشگاه ویرجینیا بود در دادگاهی که کمتر از یک ساعت به طول انجامید به 15 سال زندانی شدن در اردوگاه کار اجباری محکوم شد.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

در سال 2017 ورمبیر در حالتی نیمه هوشیار و با مغزی به شدت آسیب دیده به ایالات متحده بازگردانده شد. وی توانایی تکلم، دیدن و پاسخ دادن به فرامین شفاهی را نداشت و مدت کوتاهی بعد از بازگشت به خانه درگذشت. علی رغم این که مقامات رژیم پیونگ یانگ هر گونه شکنجه و بدرفتاری با ورمبیر را نفی کردند اما پزشکان علت مرگ او را شکنجه های صورت گرفته توسط ماموران امنیتی کره شمالی در طول دوران اسارات ورمبیر و ضربات وارد شده به سرش را علت مرگ او اعلام کردند. هنوز هم سه شهروند آمریکایی در کره شمالی در زندان به سر می برند.

10- ماجرای پولگاساری

اینکه کره شمالی افرادی را برای ربودن اهداف خود در خارج از کشور استخدام می کند بر کسی پوشیده نیست اما یکی از جالب ترین و باورنکردنی ترین این موارد مربوط به ربوده شدن یک کارگردان سرشناس اهل کره جنوبی به نام شین سانگ اوک بود. همسر شین که او نیز یک بازیگر سرشناس به شمار می آمد از طریق یک نقشه حساب شده توسط ربایندگان کره ای (شمالی) به چین کشانده شده و سپس ربوده شد. در ادامه آقای شین که برای پیدا کردن ردی از همسر خود به چین رفته بود نیز مفقود گردید.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

به دستور کیم جونگ ایل،رهبر وقت کره شمالی، آقای شین هفت فیلم را در کره شمالی با بازی همسرش تهیه و کارگردانی نمود. مشهورترین این فیلم ها «پولگاساری» (Pulgasari) نام داشت که در آن هیولایی شناخته شده شبیه گودزیلا با یک امپراطور خبیث مبارزه کرده و او را شکست می دهد.

این فیلم در کره شمالی با استقبال زیادی مواجه شده و کیم را تحت تاثیر قرار داد به نحوی که تصمیم گرفت شرایط را برای شین و همسرش بهتر کند. بنابراین وقتی که این دو برای یک کار تجاری- سینمایی به وین فرستاده شدند به سفارت ایالات متحده در اتریش پناهنده شده و ماجرا را با آن ها در میان گذاشتند. بلافاصله پس از این اتفاق، نمایش فیلم «پولگاساری» در کره شمالی ممنوع شد.

11- ربودن ژاپنی ها

در طول دهه ی 70 و 80 میلادی ده ها شهروند ژاپنی به دستور مقامات کره شمالی ربوده شده و به این کشور منتقل گردیدند. کیم جون ایل در سال 2002 این ربوده شدن ها را تایید کرد و گفت که این افراد -که در میان آن ها یک متخصص آرایش و زیبایی، یک دختر مدرسه ای و یک زوج جوان دیده می شد که در ساحل دزدیده شده بودند- توسط نیروهای ویژه «خودسر» دزدیده شده اند.

اتفاقات شوکه کننده‌ای که فقط در کره شمالی رخ می‌دهد+تصاویر

وی همچنین اعلام کرده که 8 نفر از این افراد مرده و 4 نفر دیگر نیز هنوز زنده بوده و در پیونگ یانگ زندگی می کنند. به گفته ی مقامات رژیم کره شمالی این افراد برای آموزش زبان ژاپنی به جاسوسان کره ای و تهیه نمودن هویت های قلابی برای این جاسوسان ربوده شده اند. کارشناسان بر این باورند که بسیاری از این افراد ربوده شده بلافاصله پس از پخش شدن خبرهای مربوط به دزدیده شدنشان در دهه ی 1990 به قتل رسیده اند.

نظرات() 
http://probinrei.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 04:34 ق.ظ

Superb forum posts. Thank you.
how much does a cialis cost we choice free trial of cialis ou acheter du cialis pas cher how does cialis work venta de cialis canada weblink price cialis safe site to buy cialis online we recommend cheapest cialis prezzo di cialis in bulgaria cialis 30 day sample
http://fiagemou.strikingly.com/
یکشنبه 2 تیر 1398 12:38 ب.ظ

Truly a good deal of excellent facts!
cialis without a doctor's prescription cialis 20 mg cut in half where cheapest cialis acheter du cialis a geneve cialis pills boards try it no rx cialis buying cialis overnight cialis rezeptfrei sterreich cialis uk how does cialis work
http://packtonboots.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 09:58 ب.ظ

Thank you. Valuable stuff!
only now cialis 20 mg canada discount drugs cialis tadalafil 5mg venta de cialis canada cialis prezzo di mercato cialis generique how does cialis work cialis rezeptfrei sterreich buying brand cialis online where do you buy cialis
order cialis without a prescription
شنبه 1 تیر 1398 05:10 ق.ظ

Valuable posts. Many thanks!
cialis farmacias guadalajara cialis savings card we recommend cialis best buy cialis dosage recommendations how does cialis work tadalafil tablets cialis canada on line generic cialis review uk 40 mg cialis what if i take cialis prices in england
Cialis prices
جمعه 31 خرداد 1398 01:25 ب.ظ

Regards. Ample facts.

200 cialis coupon we like it cialis price cialis reviews acheter cialis kamagra cialis 20mg prix en pharmacie cialis soft tabs for sale cialis 5 mg schweiz precios cialis peru buy cialis sample pack low cost cialis 20mg
http://hahostra.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 08:30 ب.ظ

Point effectively considered!.
click here cialis daily uk rx cialis para comprar cialis wir preise buy cialis uk no prescription cialis authentique suisse enter site natural cialis non 5 mg cialis generici acheter cialis kamagra cialis 20 mg wow cialis tadalafil 100mg
http://risdile.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 02:02 ق.ظ

Fantastic write ups, With thanks!
buy cialis cheap 10 mg low dose cialis blood pressure cialis rezeptfrei sterreich free cialis cialis lowest price cialis australia org order generic cialis online cialis venta a domicilio free generic cialis buy original cialis
http://ovvama.strikingly.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:29 ق.ظ

Nicely put. Thanks.
preis cialis 20mg schweiz cialis savings card cialis side effects dangers canadian drugs generic cialis only best offers cialis use acquistare cialis internet cialis professional from usa the best site cialis tablets click here take cialis cialis diario compra
cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 07:45 ب.ظ

Cheers. I value this.
cialis uk cialis 100mg suppliers cialis tablets australia low dose cialis blood pressure get cheap cialis enter site 20 mg cialis cost venta de cialis canada prezzo di cialis in bulgaria cialis 5 mg para diabeticos cialis 5mg
http://precacpe.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 04:47 ق.ظ

You made your stand quite clearly.!
enter site 20 mg cialis cost we use it 50 mg cialis dose cialis 50 mg soft tab cialis therapie cialis daily reviews buy online cialis 5mg tadalafil 20mg cialis for daily use dosagem ideal cialis weblink price cialis
click now cialis from canada
یکشنبه 26 خرداد 1398 01:01 ق.ظ

Superb posts, Thank you.
click here cialis daily uk cialis canada usa cialis online tadalafil generic cialis for sale south africa cialis generico en mexico cialis prices in england cialis flussig cialis en mexico precio cialis reviews
cialis patient assistance
شنبه 25 خرداد 1398 10:53 ق.ظ

Useful tips. With thanks!
venta de cialis canada cialis generique sialis cialis uk cialis cost cialis baratos compran uk cialis without a doctor's prescription buy cialis online cheapest cialis per paypa click here cialis daily uk
Online cialis
جمعه 24 خرداد 1398 06:32 ق.ظ

Amazing knowledge. With thanks.
cialis billig canadian discount cialis viagra or cialis cialis coupons cialis professional from usa cialis 20 mg effectiveness opinioni cialis generico cialis e hiv buy brand cialis cheap trusted tabled cialis softabs
http://klebexhe.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:25 ب.ظ

Truly all kinds of beneficial info.
cialis in sconto 40 mg cialis what if i take cialis 5 mg buy click here cialis daily uk cialis purchasing cialis generika generic cialis at the pharmacy low cost cialis 20mg we choice cialis pfizer india cialis australia org
http://rolano.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 02:44 ق.ظ

You stated this adequately!
buy cialis online legal cialis reviews cialis side effects cialis alternative cialis 20mg order a sample of cialis cialis 5 mg buy prezzo cialis a buon mercato cialis taglich generic cialis
http://cialisvie.com/
سه شنبه 21 خرداد 1398 08:12 ق.ظ

You actually stated this perfectly.
buying cialis in colombia venta de cialis canada generic cialis pro generico cialis mexico acheter cialis meilleur pri order cialis from india buy cialis online cheapest opinioni cialis generico cialis soft tabs for sale dose size of cialis
cialisvie.com
دوشنبه 20 خرداد 1398 03:15 ق.ظ

You definitely made your point.
tadalafil 5mg click here take cialis cialis online cialis qualitat cialis 10mg prix pharmaci cialis tadalafil non 5 mg cialis generici cialis daily new zealand cialis soft tabs for sale cialis canada
cialisvie.com
شنبه 18 خرداد 1398 09:08 ب.ظ

Information clearly regarded!!
we recommend cialis info cialis canada cialis pills price each generic cialis soft gels pastillas cialis y alcoho cialis 5 mg buy safe site to buy cialis online how do cialis pills work dosagem ideal cialis precios de cialis generico
viagra best buy coupon
شنبه 18 خرداد 1398 01:15 ق.ظ

Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you aided me.
buy tadalafil
پنجشنبه 15 آذر 1397 10:22 ب.ظ

Superb posts. With thanks.
cialis sans ordonnance cialis side effects no prescription cialis cheap enter site natural cialis cialis rezeptfrei tesco price cialis buy cialis we use it cialis online store cialis generico milano preis cialis 20mg schweiz
Cialis online
پنجشنبه 15 آذر 1397 02:51 ق.ظ

You said it adequately..
generic cialis 20mg uk generic cialis at walmart dose size of cialis tesco price cialis legalidad de comprar cialis cialis prices we choice cialis uk cialis 20mg preis cf acheter cialis meilleur pri cialis pills
buy cialis uk
چهارشنبه 14 آذر 1397 09:53 ق.ظ

Seriously plenty of useful data.
when will generic cialis be available cialis prices in england viagra vs cialis cialis online holland 200 cialis coupon cost of cialis per pill cialis australian price safe dosage for cialis comprar cialis navarr miglior cialis generico
buy cialis uk
سه شنبه 13 آذر 1397 10:21 ب.ظ

You have made the point!
i recommend cialis generico cialis venta a domicilio cialis price thailand cialis online napol price cialis per pill cialis price thailand cialis billig try it no rx cialis cialis kamagra levitra cialis baratos compran uk
buy cheap cialis in canada
سه شنبه 13 آذر 1397 11:31 ق.ظ

Whoa a good deal of superb facts!
cialis dosage recommendations cialis generique 5 mg acquistare cialis internet we use it cialis online store prezzo cialis a buon mercato cialis in sconto tadalafil 20mg buy cialis online cialis coupons sublingual cialis online
buy cialis no rx
دوشنبه 12 آذر 1397 11:51 ب.ظ

You mentioned it perfectly!
brand cialis nl prices for cialis 50mg cialis canada discount cialis cialis 10mg prix pharmaci cialis 5 mg scheda tecnica discount cialis we like it cialis price cialis efficacit cialis australian price
Buy cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 10:58 ق.ظ

You suggested this superbly.
cost of cialis cvs tadalafil 5mg preis cialis 20mg schweiz cialis 5 mg effetti collateral chinese cialis 50 mg cialis with 2 days delivery generic cialis at walmart cialis professional from usa cialis 05 canada discount drugs cialis
buy cheap cialis no prescription
یکشنبه 11 آذر 1397 11:21 ب.ظ

Many thanks! Good information.
achat cialis en suisse cialis 5 mg schweiz cialis coupons cialis dosage amounts cialis herbs generic low dose cialis look here cialis cheap canada cialis online nederland side effects for cialis cialis professional yohimbe
buy cialis online no prescription
یکشنبه 11 آذر 1397 10:15 ق.ظ

This is nicely said! !
chinese cialis 50 mg buying brand cialis online order a sample of cialis online cialis buy cialis uk no prescription viagra vs cialis vs levitra we use it 50 mg cialis dose costo in farmacia cialis effetti del cialis i recommend cialis generico
Cialis generic
شنبه 10 آذر 1397 11:31 ب.ظ

Truly a good deal of fantastic info!
canada discount drugs cialis ou trouver cialis sur le net 5 mg cialis pharmacie en ligne tadalafil 20 mg cialis 5 mg buy cialis for daily use cialis cipla best buy effetti del cialis cialis pills price each safe dosage for cialis
Buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 10:16 ق.ظ

Helpful facts. Many thanks!
cialis patentablauf in deutschland side effects of cialis wow look it cialis mexico sialis buy brand cialis cheap only here cialis pills cialis canada acheter cialis meilleur pri buy generic cialis cialis 20mg
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همبستگی اسلام آبادغرب

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی


← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :